1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (3 balsų, vidurkis: 9,00 iš 10)
Loading...

Žymiausi Lietuvos krepšininkai

Arvydas Sabonis

Šį krepšininką žino kiekvienas krepšinio aistruolis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Krepšinio šlovės muziejaus narys A.Sabonis yra ne tik labiausiai gerbiamas Žalgirio žaidėjas, bet ir vienas geriausių pasaulio visų laikų vidurio puolėjų. Pradėjęs karjerą 1981 m. ne kartą buvo išrinktas geriausiu Europos krepšininkų. Taip pat turėjo puikią karjerą NBA, kur buvo vienas komandos „Portland Trail Blazers“ lyderių.

Šarūnas Marčiulionis

Vienas pirmųjų europiečių atvykusių žaisti į NBA. 2014 m. įtrauktas į Džeimso Neismito (James Naismith) krepšinio šlovės muziejų. 2015 m. įtrauktas į FIBA šlovės muziejų. 1988 m. su Tarybų sąjungos rinktine iškovojo aukso medalį olimpinėse žaidynės su komanda, kurioje taip pat žaidė Arvydas Sabonis ir kiti Lietuvos, bei Tarybų sąjungos krepšininkai.

Šarūnas Jasikevičius

Buvęs krepšininkas, šiuo metu Kauno Žalgirio vyriausiasis treneris. Vienas geriausių visų laikų Europos įžaidėjų yra vienintelis žaidėjas, kuris iškovojo keturis Eurolygos titulus su trimis skirtingais klubais. 2000 m. su Lietuvos rinktine laimėjo bronzos medalius olimpinėse žaidynėse. 2003 m. su Lietuvos rinktine laimėjo Europos krepšinio čempionatą.

Jonas Valančiūnas

Šis žaidėjas yra vienas geriausių šiuo metu žaidžiančių Lietuvos krepšininkų. Karjerą pradėjo 2008 m. Vilniaus „Perlo“ komandoje. 2010 m. perėjo į „Lietuvos rytą“ su kuria tapo LKL čempionu. 2011 m. penktuoju šaukimu buvo pašauktas į „Toronto Raptors“ komandą, kurioje sėkmingai žaidžia iki šiol. Vienos geriausių rungtynių – 2018 m. sausio 26 d., kai rungtynėse prieš „Utah“ komandą įmetė 28 taškus per 27 minutes.

Domantas Sabonis.

Legendinio Lietuvos krepšininko Arvydo Sabonio sūnus seka tėvo pėdomis. Pradėjęs karjerą 2012 m. Malagos „Clinicas Rincon“ Ispanijos III lygoje, jau 2013-2014 m. sezone atstovavo Malagos „Unicaja“, kuri žaidžia Eurolygoje. 2014 m. debiutavo NCCA, kur pelnydavo po 14 taškų per rungtynes. 2016 m. NBA naujoku biržoje 11 šaukimu D.Sabonį pasirinko  Orlando „Magic“ komanda, tačiau čia jis buvo iškart išmainytas į  Oklahoma Sičio „Thunder“. 2017 m. iškeistas į Indianos „Pacers“ ekipą, kur šiuo metu yra vienas pagrindinių komandos žaidėjų.