1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars6 Stars7 Stars8 Stars9 Stars10 Stars (Kol kas nėra balsų)
Loading...

Krepšinio nauda vaiko vystymuisi, ar leisti vaiką į krepšinio mokyklą?

Krepšinis – komandinio sporto rūšis. Jei svarstote ar verta leisti vaiką į krepšinio mokyklą, žemiau pateiktos priežastys turėtų įtikinti krepšinio teikiama nauda.

  1. Pilnas sportinis krūvis

Krepšinio metu reikia ne tik bėgti ir mesti, tačiau šokinėti, varytis kamuolį, daryti šoninius perdavimus. Visa tai suteikia pilną ir įvairiapusį sportinį krūvį. Be to tai padės įgyti stipresnius viso kūno raumenis, įgyti ištvermės.

  1. Pagerina tikslumą, koncentraciją, mąstymą

Žaidžiant krepšinį reikia pasitelkti ne tik fizinius, bet ir protinius gebėjimus. Svarbu greitai įvertinti situaciją, tiksliai perduoti kamuolį, apgalvoti savo tolesnius veiksmus. Šie gebėjimai bus naudingi įvairiose gyvenimo srityse.

  1. Savidisciplina

Kaip ir kiekvienas sportas – krepšinis turi daug taisyklių. Jų nesilaikymas veda į pražangą. Tad tai geras būdas vaikui suprasti, kad laikytis taisyklių yra naudinga visais gyvenimo atvejais, nesvarbu žaistume krepšinį ar kalbėtume apie tvarką namuose.

  1. Komandiškumas

Krepšinis nuostabus sportas, kurio metu ugdomas darbas komandoje. Kartu kuriamas laimėjimo planas ir taktikos, jaučiamas komandos palaikymas. Darbas kartu, bendrų tikslų siekimas padeda vaikui pajausti, ką reiškia būti komandos dalimi ir kokį gerą jausmą ir savivertę tai suteikia.

  1. Nauji draugai

Net nedrąsiam vaikui verta išmėginti krepšinio mokyklą. Jei įprastoje mokykloje jam sunkiai sekasi susirasti draugų, krepšinio mokykloje renkasi vaikai, kuriuos vienija bendras pomėgis – krepšinis. Prieš ar po treniruotės vaikai tikrai ras progą aptarti mėgiamus krepšininkus, paskutines varžybas ar taktikas. Būdamas bendraminčių būryje vaikas lengviau socializuosis, nesijaus „balta varna“, įgis pasitikėjimo savimi. O jei treniruotės ar varžybų metu seksis – krepšinis gali padėti atsiskleisti asmenybei.

  1. Pasitikėjimas savimi

Kiekvieną kartą sėkmingai įmetus kamuolį vaiko pasitikėjimas savimi paaugs. Kuo daugiau įgūdžių jis įgis, kuo geriau seksis įvairūs deriniai, tuo labiau augs pasitikėjimas savimi. Pasiekimai sporto srityje ims atsispindėti ir kitose gyvenimo srityse.